Обережно ГРВІ!Ми підготували для вас декілька порад щодо профілактики:
1. Джерело вірусу — людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету — мудро!
2. Маска. Корисна річ. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові. Вона зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій людині не потрібна.
3. Руки хворого — джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, — привіт, ГРВІ.
Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки, мийте, тріть, не лінуйтеся!
4. Повітря! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.
Оптимальні параметри повітря в приміщенні — температура близько 20°С, вологість 50-70%. Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря.
5. Стан слизових оболонок! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування так званого місцевого імунітету — захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають — робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворіє при контакті з вірусом із найбільшою вірогідністю. Головний ворог місцевого імунітету — сухе повітря.
Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип'яченої води. Заливаєте в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо — тим частіше, хоч кожні 10 хвилин). Для тієї ж мети можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові сольові розчини для введення в носові ходи. Головне — не жалійте! Капайте, пшикайте, особливо тоді, коли з дому (з сухого приміщення) ви йдете туди, де багато людей, особливо якщо ви сидите в коридорі поліклініки. Вищезазначеним сольовим розчином регулярно полощіть рот. Щодо профілактики це все. Ми бажаємо вам міцного здоров'я!
Обережно, ЗИМА!☃️
Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами іноді заважають дороги та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку. Тому варто поговорити про те, як вести себе під час ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту.
• Пересувайся у спеціально відведених місцях тротуару, які посипані піском або піщано-соляною сумішшю.
• Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.
• У разі порушення Рівноваги швидко присядь – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
• Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
• Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
• Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування
• Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
• Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці, пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшується відстань гальмівного шляху.
• Якщо ти впав і після цього відчуваєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.
Пам'ятайте ці поради та бережіть своє здоров'я, а ми вам бажаємо гарного зимового настрою!❄️❄️❄️
Щорічно, 22 січня, на честь проголошення возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в Україні відзначають День соборності. Цей день дуже важливий для нашої країни, тому ми вирішили згадати історію та традиції свята. Учні дізналися історичні факти та ознайомилися з історичними документами під час інформаційного журналу. Разом взяли участь в арт-мобі по створенню карти України. А також як у 1990 році був організований "живий ланцюг" між Києвом і Львовом як символ духовного єднання українських земель, так і в нас пройшов флеш - моб "Ланцюг єдності шкільної родини".
У рамках проекту "Діти дітям" учні ЗОШ№24 відвідали дошкільні заклади з ігровою програмою "У світі казок". Ми занурились в яскравий світ дитинства і це було дивовижно
На виконання розпорядження міського голови 18.12.2017 №605-р «Про затвердження Плану заходів щодо попередження розповсюдження кору в місті Мелітополі» доводимо до відома батьків, чиї діти не щеплені, про необхідність проведення щеплень проти кору.
ПОПЕРЕДЖАЄМО батьків дітей, які не щеплені проти кору, про можливість відсторонення дітей від навчального процесу в разі виникнення загострення епідемічної ситуації згідно з законодавством.
14 грудня на базі Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Мелітопольської міської ради відбувся семінар для соціальних педагогів міста за темою «Законодавство України про права людини». Для учасників семінару була організована дискусійна панель, проводилася робота по локаціям. Учні 6-Д класу, разом із класним керівником, провели казкотерапію «Годинник».
23 листопада 2017 року в рамках проекту “Вартові довкілля” 2-Г клас ЗОШ № 24 побував у інституті зрошуваного садівництва ім.Ф.М.Сидоренка з метою ознайомлення із професіями, пов'язаними із рослинництвом. Екскурсовод цікаво розповіла про професії агронома, селекціонера, садівника, еколога. Учні дізналися, як наукові працівники інституту садівництва виводили нові сорта черешні, яблук та інших фруктових дерев. Вперше почули діти про те, як у Мелітополі з'являлися перші сади і стала знаменитою наша мелітопольська черешня, за якою приїжджали із різних куточків нашої країни та інших держав. У подарунок і на згадку про цікаву екскурсію учні отримали смачні подарунки від робітників інституту – солодкі яблука, які були вирощені у піддослідному садку установи.