|
Сьогодні побутує думка, про те що здорове харчування – це ряд заборон і правил, які допомагають нам бути здоровими та стрункими. Та для виконання яких нам потрібно відмовитись від звичного способу життя, від улюблених страв та продуктів. Хтось під здоровим харчуванням розуміє постійне виснаження себе дієтами. Але насправді здорове харчування – це хороше самопочуття, це збільшення запасів енергії, це відновлення організму, зміцнення здоров’я… і цей список можна продовжувати.
Головними умовами здорового харчування є:
- Скорочення жирів тваринного походження.
- Збільшення в раціоні продуктів, багатих насиченими жирними кислотами, такими як Омега3 (червона риба, рослинні олії, горіхи).
- Вживання продуктів, які містять клітковину (злаки, овочі, фрукти, сухофрукти).
- Вживати в їжу свіжоприготовані страви.
- Відмова від смаження на вершковому маслі і повне виключення з раціону маргарину.
- Відмова від надмірно солоних продуктів.
- Замість молока вживання кисломолочних продуктів (кефір, йогурт, ряжанку) .
- Вживанням м'яса, риби та птиці свіжоприготованими і тільки з травами і овочами (петрушкою, селерою, кропом, салатом, зеленою цибулею, капустою та ін.).
- Вживання кожного дня салатів зі свіжих овочів або фруктових салатів.
Перехопити похапцем бутерброд чи поснідати більш-менш повноцінно? Відоме прислів’я «Насильно милим не будеш» можна назвати актуальним і про «стосунки» школяр – гарячий сніданок. Та все ж таки, з'їсти гаряче в їдальні корисніше, ніж бутерброди з дому.
Питання збереження повноцінного харчування в школі-одне з тих, яке постає чи не одразу з початком навчального року. Для організації роботи щодо покращення якості надання послуг з харчування, удосконалення форм обслуговування в їдальні, батькам нашої школи було запропоновано анонімно відповісти на питання. Для перегляду аналізу відповідей анкетування натисніть на зображення.
|